Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Kasım 2022 Salı

Gençlerin 5’te biri borçlu

Almanya’da gençlerin en büyük korkusu enflasyon. Bununla birlikte ankete katılan her 5 gençten biri borçlu olduğunu beyan etti.

Almanya’da 'Almanya'da Gençlik' araştırması kapsamında yapılan bir araştırmaya göre, yaşları 14 ile 29 arasındaki gençlerin en büyük korkusu artan enflasyon yüzde 71 ile oldu. İkinci sırada, yüzde 64 ile Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş var. Üçüncü sırada ise yüzde 55 ile iklim değişikliğinin sonuçlarından duyulan korku yer alıyor. Böylelikle artan enflasyon, mayıs ayında yapılan araştırmada ilk sırada yer alan savaş korkusunu geride bırakmış oldu. 

Bununla birlikte ankete katılan her 5 gençten biri, yani yüzde 20’si borcu olduğunu söyledi.

Araştırmanın yazarları Simon Schnetzer ve Klaus Hurrelmann, Almanya'da gençlerin büyük çoğunluğunun Almanya'da refah yıllarının sona ermesinden korktuğunu söyledi. Schnetzer, gençlerin ‘kalıcı kriz modunda’ olduğuna dikkati çekti. Hurrelmann ise, hayatı derinden etkileyen korona, savaş, enflasyon gibi krizlerin art arda gelmesinin psikolojisinde uzun vadeli dramatik izler bıraktığını söyledi. 

Ankete katılan 14 ila 29 yaşındaki gençlerin yüzde 25'i ruh sağlıklarının iyi olmadığını söyledi.  Yüzde 16'sı kendini çaresiz hissederken, yüzde 10 ise intihar intihar etmeyi bile düşündüklerini söyledi.

Geri Dön 22 Kasım 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN