Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Ocak 2023 Perşembe

Gençlere 200 avroluk doğum günü hediyesi: KulturPass

Almanya’da 18 yaşındaki gençlere 200 avroluk Kulturpass (kültür çeki) verilecek. Kültür Bakanı Claudia Roth, çekin 2023’te 18 yaşına giren gençlere ‘doğum günü’ hediyesi olacağını dile getirdi. 

Almanya'da bu yıl 18 yaşını doldurmuş gençlere kültür-sanat etkinlikleri veya kitap ve enstrüman harcamaları için 200 avroluk hediye çeki dağıtılacak. Kulturpass ile korona salgınında kültürel etkinliklerden uzak kalan gençlerin ve sektörün desteklenmesi hedefleniyor.

Federal İstatistik Dairesi verilerine göre, ülkede 750 bin kişi 2023'te 18 yaşına girecek.

Kültür Bakanı Roth, çekin sinema, tiyatro, müzeler gibi kurumların yanı sıra konser ve kitapçılarda geçerli olacağını dile getirdi. Çek, her zamanki yardımlardan farklı olarak bu sefer doğrudan kişilere verilecek. Devlet yardımlarının ne kadarının hangi kültürel alana gideceğine bakanlık değil gençler karar verecek.

Başarılı olursa devam edecek

İki yıl boyunca geçerli olacak KulturPass, mobil uygulama veya internet sitesi adresinden kullanılabilecek. 100 milyon avroluk bütçe ayrılan KulturPass'in başarılı olması takdirde 15-17 yaş grubuna da dağıtılması planlanıyor. Benzer bir uygulama, Fransa'da da yürürlükte.

Geri Dön 12 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN