Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Şubat 2024 Cuma

Gençler demokrasiye güveniyor, Meclis ve hükûmete güvenmiyor

Almanya'da gençler büyük oranda demokrasiye güveniyor. Ancak aynı durum Meclis ve hükûmet için geçerli değil.

Bertelsmann Vakfı'nın Almanya'da gerçekleştirdiği bir araştırma, gençlerin demokrasiye olan güveninin yüksek olduğunu ancak hükûmet ve Meclis'e olan güvenlerinin düşük olduğunu gösterdi. Araştırmaya katılan 18-30 yaş aralığındaki gençlerin %59'u demokrasiye güvendiklerini belirtirken, bu oran Avrupa Birliği (AB) ortalamasının (yüzde 50) üzerinde. Avrupa Birliği'ne duyulan güven ise yüzde 62 ile AB ortalamasının (yüzde 57) üzerinde.

Buna karşın, Alman gençler arasında siyasi kurumlara olan güvensizlik yaygın; her iki gençten biri (yüzde 52) hükûmete, yüzde 45'i ise Meclis'e güvenmediğini ifade etti. Medya (yüzde 60) ve dine (yüzde 58) olan güvensizlik oranları da yüksek bulundu.

Katılımcıların geleceğe dair en büyük endişeleri insan hakları ihlalleri, iklim değişikliği ve cinsel taciz konularında yoğunlaştı. Araştırmaya katılan gençlerin yüzde 36'sı ve yaşlıların yüzde 42'si yaşam standartları, iklim ve gelir eşitsizliği konularında işlerin kötüye gideceğini düşünüyor.

Geri Dön 09 Şubat 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN