Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Haziran 2024 Perşembe

Gençler de yaşlılar kadar yalnız

Almanya'da yapılan bir araştırma, gençlerin de en az yaşlılar kadar kendilerini yalnız hissettiğini ortaya koydu. DSÖ, yalnızlığın "sigara kadar zararlı" olduğunu söylüyor.

Gençler de yaşlılar kadar yalnız

Almanya’da Bertelsmann Vakfı tarafından yapılan bir araştırma, gençlerin de yaşlılar kadar yalnız hissettiğini ortaya koydu. Araştırmaya göre, 16-30 yaş arasındaki gençlerin yüzde 46'sı kendini yalnız hissediyor. Bu oranın yüzde 10’u çok yalnız, yüzde 36’sı ise yalnız olarak tanımlanıyor.

En yalnız hisseden grup ise 19-22 yaş arası gençler. Araştırma, genç kadınların, erkeklere kıyasla daha fazla yalnızlık yaşadığını gösteriyor. Aynı şekilde boşanmış, dul, işsiz, düşük eğitim seviyesine sahip, orta büyüklükteki şehirlerde yaşayan veya göçmen kökenli gençler de yalnızlıktan en çok etkilenen gruplar arasında yer alıyor.

Araştırmada, bu grupların yaşam memnuniyetlerinin de düşük olduğu belirtildi. Federal Aile Bakanı Lisa Paus, yalnızlığın hafife alınmaması gerektiğini ve uzun vadede demokrasiye zarar verebileceğini ifade etti. Paus, yalnızlığın topluma olan güveni azalttığını ve bu durumun siyasi katılımı ve oy verme isteğini düşürdüğünü söyledi.

Korona salgını sonrasında gençlerin yalnızlık hissinin arttığını belirten Paus, yalnızlık konusunun tabu olmaktan çıkarılması gerektiğini vurguladı. Dünya Sağlık Örgütü'ne göre yalnızlık, obezite, sigara ve hava kirliliği kadar zararlı. Paus, yalnızlık konusunun utanç verici olarak görülmemesi gerektiğini ve bu konuda açıkça konuşulması gerektiğini belirtti.

Geri Dön 20 Haziran 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN