Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da güvenlik endişesi: On binlerce holigan geliyor - 19 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Haziran 2023 Cumartesi

Gelir eşitsizliği artıyor

Almanya'da gelir dağılımındaki eşitsizlik yeniden yükselmeye başladı.

Almanya'da gelir dağılımındaki eşitsizlik tekrar artış göstermeye başladı. Alman Ekonomik Araştırma Enstitüsü'nün tahminlerine göre, 2023 yılında en düşük gelire sahip olan yüzde 40'lık kesime yaklaşık yüzde 2,55; en yüksek gelire sahip olan yüzde 10'luk kesime ise ortalama yüzde 2,81 oranında ücret artışı yapılması bekleniyor.

Enstitünün raporlarına göre, geçtiğimiz yılın tablosuyla benzerlik gösteren bir durum söz konusu. 2022'de en düşük gelir grubuna yapılan zam oranları yüzde 5,96'nın altında kalırken, en yüksek gelir grubunda bu oran yüzde 6,85'e kadar yükselmişti.

Araştırmada ayrıca pandemiden sonra Almanya'daki gelir eşitsizliğinin arttığına dikkat çekildi. Özellikle enflasyon ve enerji krizi, düşük gelirli hanelerde ciddi bir gelir kaybına neden olduğu vurgulandı.

Geri Dön 17 Haziran 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN