Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
24 Mart 2023 Cuma

GDL: Uyarı grevinin bir parçası değiliz

Eylül 2021'de, yüzde 3,3'lük bir ücret artışı ve iki korona ikramiyesi sunan bir toplu sözleşme imzalayan Alman Makinistler Sendikası (GDL) tarafından, pazartesi günü düzenlenecek olan greve katılmayacakları açıklandı.

Alman Makinistler Sendikası (GDL) Başkanı Claus Weselsky, Ver.di ve EVG’nin çağrısıyla yüksek enflasyona karşı daha iyi ücret için düzenlenecek uyarı grevinin bir parçası olmadıklarını söyledi.

Sendika ve DB, Eylül 2021'de, Ekim 2023 tarihine kadar geçerli olan ve yüzde 3,3'lük bir ücret artışı ile iki korona ikramiyesi sunan bir toplu sözleşme imzalamıştı. 

Ayrıca Alman Makinistler Sendikası’na üye makinistler ücret artışı talebiyle 2014 ve 2015'te sekiz kez greve gitmişti. 2015’te 138 saat süren grev nedeniyle Alman ekonomisi milyonlarca avro zarara uğramıştı.

Geri Dön 24 Mart 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN