Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Ocak 2024 Salı

Galeria'yı devlet desteği de kurtarmadı

Daha önce iki kez devlet destekleriyle iflastan kurtulan Almanya'nın en büyük mağaza zincirlerinden Galeria Karstadt Kaufhof, üçüncü kez iflas başvurusunda bulunacak.

Şirket, daha önce de iflasın eşiğindeydi. 1879 yılında kurulan Galeria Karstadt Kaufhof, Almanya'nın en büyük mağaza zincirlerinden biriydi. Şirketin 97 kentte toplam 131 mağazası ve 17 bin 400 çalışanı vardı. Ancak, pandeminin etkileriyle sarsılan şirket, 2021 ve 2022'de devlet desteğiyle iflastan kurtulmuştu.

Ne var ki tüm devlet desteklerine rağmen, şirket, mali durumunu düzeltmeyi başaramadı. Avusturyalı yatırımcı Rene Benko'nun sahibi olduğu Signa Holding, Galeria'ya 200 milyon avro tutarında destek sağlamayı taahhüt etmişti. Ancak, bu desteğin gerçekleşmesi belirsizliğini koruyor.

Bu durumda, Galeria'nın üçüncü kez iflas başvurusunda bulunma ihtimali yüksek. İflas hâlinde, şirketin 40'tan fazla şubesi kapatılacak ve 4 binden fazla çalışanı işsiz kalacak.

Rene Benko hakkında vergi kaçakçılığı iddiası

Avusturya’nın en zengin insanlarından biri olan yatırımcı Rene Benko’nun, 2008-2011 yılları arasında toplam 4,6 milyon avro vergi kaçırdığı ileri sürüldü. İş adamının satın aldığı lüks yatlar, gayrimenkuller, şarap mahzenlerini ve Viyana’da yaşadığı 600 metrekarelik çatı katı dairesinin kirasını şirketinin işletme gideri olarak gösterdiği tespit edildi. Küçük vergi mükelleflerinin aktivitelerini katı şekilde takip eden Vergi Dairesi’nin buna müsamaha göstermesiyse tepki çekti. Benko, aynı zamanda Avusturyalı Krone ve Kurier gazetelerinde yüzde 25 hisseye sahip.

Geri Dön 09 Ocak 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN