Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Nisan 2024 Salı

Galeria 16 şubesini kapatıyor: 1.400 kişi işsiz kalacak

Almanya'nın büyük perakende zinciri Galeria Karstadt Kaufhof, mali zorluklar nedeniyle 92 mağazasından 16'sını kapatma kararını açıkladı. Yaklaşık 1.400 kişi işsiz kalacak.

Şirket, son yıllarda aldığı devlet kredilerine rağmen ekonomik sıkıntıları aşamadı ve iflas başvurusunda bulundu. Kapanacak mağazalar arasında Berlin'deki Ringcenter, Spandau ve Tempelhof şubeleri ile Augsburg, Chemnitz, Essen, Köln Breite Strasse, Leonberg, Mainz, Mannheim, Oldenburg, Regensburg Neupfarrplatz, Trier Fleischstrasse, Würzburg ve Wesel bulunuyor. Şirkette toplam 12 bin 800 kişi istihdam ediliyor.

Sendika: Tam bir adaletsizlik

Birleşik Hizmet Sendikası (ver.di), mağazaların kapanış kararına sert tepki gösterdi. Sendika yetkilisi Silje Zimmer, kapanacak şubelerde çalışanların işlerini korumak için sonuna kadar mücadele edeceklerini belirtti. İşçi temsilcileri, bu kadar çok insanın işten çıkarılmasını "tam bir adaletsizlik" olarak nitelendirdi. Öte yandan, Galeria Karstadt Kaufhof'u satın almak için Amerikan yatırım şirketi NRDC ve BB Kapital SA ile görüşmelerin devam ettiği bildirildi.

Geri Dön 30 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN