Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Şubat 2024 Pazartesi

Fuhuşa zorlananların tespiti zorlaşıyor

Koronavirüs salgını sonrası, Almanya’da seks işçiliği giderek daha fazla ‘online’ hâle geldi. Bu durumun, fuhuşa zorlanan kadınların tespit edilmesini zorlaştırdığı ifade ediliyor.

10 yıldan uzun süredir Mannheim’daki Amalie danışma merkezinde fuhuşa zorlanan kadınlarla ilgilenen Astrid Fehrenbach, koronavirüs salgını sonrası işlerinin giderek zorlaştığını ifade etti. Daha önce genelevlerde ve red-light bölgesinde çalışan kadınların güvenini kazandıklarını söyleyen Fehrenbach, “Ancak korona salgınından beri fuhuş dijital ortamda organize edilmeye başladı. Genelevler önemini giderek kaybetti. Birçok kadın birkaç günde bir şehir değiştiriyor. Dolayısıyla dış dünyayla iletişimleri daha az oluyor. Sürekli değişim, iletişim kurmayı zorlaştırıyor. Pek çok kadın, kendilerini pazarlayanların insafına kalıyor” diye konuştu.

2017 yılında çıkan yasayla, genelevlerdeki kontroller sıkılaştırılmış ve seks işçilerinin çalışma koşullarının iyileştirilmesi hedeflenmişti. Bununla birlikte, cinsel istismara uğrayanlar, düzenleyici makamlar nezdinde düzenli şekilde kontrol edilebiliyordu. Ancak buradaki sorun, Almanya’daki soruşturmaların genelde ifade vermeye razı olanlar için yürütülebilmesiydi. Siber Suçlar Sozleşmesi gibi uluslararası anlaşmalar mevcut. Ne var ki kolluk kuvvetlerinde bununla ilgili kaynak eksikliği olduğu belirtiliyor. Uzmanlar, internetin de bir suç mahali olarak kabul edilmesiyle, buradaki suçlardan etkilenenlerin rahatlatılacağı kanaatinde.

Geri Dön 26 Şubat 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN