Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
20 Ekim 2023 Cuma

Frankfurt’ta silah yasağı

Almanya'nın Frankfurt şehrinde, Frankfurt Merkez İstasyonu Bölgesi'nde silah yasağı uygulaması başlıyor. 

Frankfurt Belediye Başkanı Mike Josef (SPD), bu bölgede 1 Kasım'dan itibaren saat 20.00 ile 05.00 arasında silahların taşınmasının yasaklanacağını açıkladı. Yasak, tren istasyonu çevresinin yanı sıra Mainzer Landstrasse ve Gutleutstrasse arasında da geçerli olacak. Bu bölgede, artık polis silah, bıçak, falçata, biber gazı bulursa bunları toplayabilecek ve iade etmeyecek.

Belediye Başkanı Mike Josef, son yıllarda bıçak ve biber gazıyla işlenen suçlarda büyük bir artış yaşandığını vurgulayarak, sadece bu küçük bölgede yılda 10 binden fazla suç işlendiğini belirtti. Bu kararı seçim kampanyası sırasında verdiğini ve Frankfurt sakinlerinin endişelerini dikkate almak zorunda olduğunu ifade etti.

Yeşiller Partisi, bu kararı eleştirdi ve Belediye Başkanı'nın belediye meclisini atlayarak "silah yasağı bölgesi" oluşturmasını endişe verici buldu. Parti, kararın kanıta dayalı olmadığını savundu.

CDU Güvenlik Politikası Sözcüsü Martin-Benedikt Schäfer ise Bahnhofsviertel'de silahların yasaklandığı bir bölgenin uygulamaya konmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, artan suç ve güvensizlik nedeniyle bu tedbirin hızlıca alınması gerektiğini söyledi. CDU, bu yasağın başlangıç olduğunu ve uzun vadede istasyon bölgesinde güvenliği artırmak için sosyal, uyuşturucu ve güvenlik politikası önlemleri alınmasını talep etti.

Hessen eyaletinde, bu tür bir silah yasağı bölgesi oluşturulan ilk yer 2019'da Wiesbaden'in başkenti oldu, ve şimdi Kassel'de benzer bir bölgenin oluşturulması planlanıyor.

Geri Dön 20 Ekim 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN