Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Şubat 2024 Cumartesi

Frankfurt'a kara parayla mücadele kurumu kurulacak

AB, kara para aklama ve terörizmin finansmanıyla mücadele amacıyla, Almanya'nın Frankfurt kentinde yeni bir kurumun tesis edilmesine karar verdi.

Bu karar, AB Dönem Başkanı Belçika tarafından resmi sosyal medya hesabından duyuruldu. Müzakereler sonucunda, üye ülkeler ve Avrupa Parlamentosu (AP), Frankfurt'ta kurulacak olan Avrupa Kara Para Aklamayla Mücadele Otoritesi konusunda mutabık kaldı.

2025 yılının ortalarında faaliyete geçmesi planlanan bu yeni kurum, 400'den fazla personelle AB çapında yasa dışı mali faaliyetlere karşı mücadelede önemli bir rol üstlenecek. Kurumun, finans sektöründeki yükümlü kuruluşlar üzerinde doğrudan denetim yetkisine sahip olacağı belirtiliyor. Ayrıca, ulusal denetleyicilerle entegre bir sistem oluşturarak, AB'de kara para aklamayı önleme ve terörizmin finansmanıyla mücadele çabalarının etkinliğini artıracak.

Finans dışındaki sektörlerde de destekleyici bir rol üstlenecek olan kurum, üye ülkelerdeki mali istihbarat birimlerinin koordinasyonunu sağlayacak. Kurumun, kural ihlalleri durumunda para cezası uygulama yetkisi de olacak. Frankfurt, aynı zamanda Avrupa Merkez Bankası'na (ECB) da ev sahipliği yapmakta, bu yeni kuruluşun şehirdeki finansal ve düzenleyici altyapıyı daha da güçlendirmesi bekleniyor.

Geri Dön 24 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN