Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
08 Kasım 2023 Çarşamba

Frankfurt şehir merkezine 20 kilometre hız sınırı

Frankfurt'ta, Menkul Kıymetler Borsası çevresinde başlamak üzere, şehir içinde belirli bölgelerde hız sınırı saatte 20 kilometreye düşürülecek.

Almanya'nın Frankfurt kentinde, aralık ayı başından itibaren şehir içinde belirli bölgelerde, kademeli olarak hız sınırının saate 20 kilometreye düşürüleceği bildirildi. Uygulamanın, ilk olarak Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası çevresinde başlayacağı kaydedildi.

Frankfurt Trafik Dairesi Başkanı Wolfgang Siefert, hız sınırının önce belli bölgelerde, ardından genişleyerek uygulanacağını söyledi. Siefert, "Düzenlemeye göre, ara sokaklarda hız sınırlandırılıyor. Örneğin. Berliner Straße gibi ana caddelerde her şey mevcut hâliyle kalacak. Amaç 'araçsız bir şehir merkezi' değil, daha az araçlı şehir merkezi" dedi. Siefert, sokaklarda artık park yeri olmayacağını da sözlerine ekleyerek "Frankfurt şehir merkezine illa arabayla gelmek istiyorsanız bir otoparka girmelisiniz" diye konuştu.

Hız sınırının düşürülmesiyle, şehir merkezindeki trafikte güvenliğin artırılması ve gürültü kirliliğinin azaltılması hedefleniyor. Ayrıca, daha az araçla daha yaşanabilir bir şehir merkezi yaratılması amaçlanıyor.

Geri Dön 08 Kasım 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN