Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Şubat 2023 Cuma

Ford, Almanya'da 2 bin 300 kişiyi işten çıkarıyor

Ford küçülmeye gidiyor. Artan maliyetleri gerekçe gösteren otomotiv devi 2 bin 300'ü Almanya'da olmak üzere 3 bin 800 çalışanı işten çıkaracak.

ABD’li otomobil üreticisi Ford, Avrupa'da ürün geliştirme ve yönetim alanında çalışan 3 bin 800 kişiyi işten çıkaracağını açıkladı. Artan maliyetlerin karar için gerekçe gösterildiği açıklamada Almanya’da ise 2 bin 300 kişinin işten çıkarılacağı bilgisi yer aldı.

Almanya'da 19 bin kişiye istihdam sağlayan ABD’li otomobil üreticisi Ford’dan Avrupa'da ürün geliştirme ve yönetim alanında çalışan 3 bin 800 kişiyi işten çıkarılacağına yönelik bir açıklama geldi. Açıklamada, Almanya'da yaklaşık 2 bin 300, İngiltere'de 1.300 ve Avrupa'nın geri kalanında 200 kişinin ‘gönüllü ayrılma programı’ ile işten çıkarılmasının planlandığını ifade edildi.

Şirketin Almanya'daki biriminin başkanı Martin Sander, "Yanmalı motorla hareket eden taşıtların aktarma organları için çok daha az iş gerekiyor. Daha az mühendislik işinin gerekli olduğu, daha az küresel platformlu bir dünyaya giriyoruz. Bu nedenle bu değişiklikleri yapmak zorundayız" dedi.

Geri Dön 17 Şubat 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN