Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Mayıs 2024 Pazartesi

Fırtına ve sağanak sürüyor: Bir kişi öldü

Almanya'da şiddetli fırtına ve sağanak yağış nedeniyle, Saarbrücken'de bir kişi hayatını kaybetti.

Sel ve fırtınanın vurduğu Saarland ve Rhineland-Pfalz'da temizleme çalışmaları sürüyor. Ancak meteoroloji uzmanları, bu hafta durumun yeniden kötüleşebileceği konusunda uyarıda bulunuyor. Özellikle salı gününden itibaren ülkenin güneybatı kesimlerinde şiddetli sağanak yağışlar bekleniyor.

Saarbrücken Belediyesi, dün akşam 67 yaşındaki bir kadının hayatını kaybettiğini duyurdu. Ölen kişinin, cuma günkü kurtarma operasyonu sırasında kaza geçirdiği açıklandı.

Rheinland-Pfalz'a bağlı Kirn'de de dün öğleden sonra sel ve toprak kayması yaşandı. Sulzbach bölgesi ise en çok etkilenen bölge oldu. Polisin yaptığı açıklamaya göre; çok sayıda bodrum ve zemin katı su bastı, buralar çamurla doldu ve ilçenin bir kısmı ulaşılamaz hâle geldi. Toprak kayması nedeniyle bir otoyol geçici olarak kapatıldı.

Alman Meteoroloji Servisi (DWD), Saarland ve Rhineland-Pfalz eyaletleri için fırtına uyarısını yineledi. DWD'de çalışan meteorolog Markus Böse, en tehlikeli gün olarak salı gününü işaret etti.

Geri Dön 20 Mayıs 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN