Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
21 Ekim 2023 Cumartesi

Fırtına Almanya’yı da vurdu: 1 ölü

Avrupayı etkisi altına alan ve İngiltere’de 3, İskoçya’da 1 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan 'Babet Fırtınası' Almanya’da da can aldı.

Fırtına Almanya’yı da vurdu: 1 ölü

Avrupa'nın etkisi altında olan Babet Fırtınası, Almanya'da da can kaybına yol açtı. Almanya'da 'Viktor' adı verilen fırtına, ülkenin kuzey bölgelerini etkileyerek, su altında kalmasına neden oldu. Schleswig-Holstein eyaletinde bulunan Fehmarn Adası'nda, 33 yaşındaki bir kadın, şiddetli fırtına nedeniyle aracının üzerine devrilen ağaç sonucu hayatını kaybetti.

Kiel, Flensburg, Lübeck ve diğer bölgelerde çok sayıda cadde ve kıyı bölgesi su altında kaldı. Lübeck şehrinde su seviyesi 7 metreye kadar yükseldi ve birçok ev sahibi kapı önlerine kum torbaları yerleştirdi. Flensburg'da ise bir kriz merkezi oluşturuldu. Polis, su kenarına park edilmiş araçların kaldırılmasını ve sel tehlikesine karşı binalar ile yer altı otoparklarında önlemler alınmasını istedi.

Alman Meteoroloji Dairesi (DWD), fırtınanın saatte 110 kilometre hıza ulaştığını ve su seviyesinin 2,17 metreye çıktığını açıkladı. Flensburg'da su seviyesi son 100 yılın en yüksek seviyesine ulaştı, bu nedenle Kuzey Denizi kıyısındaki feribot seferleri iptal edildi.

Geri Dön 21 Ekim 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN