Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Mayıs 2024 Cumartesi

"Firar eden Ukraynalıların Bürgergeld'i kesilsin"

Bavyera'nın CSU'lu İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, askerlik çağındaki Ukraynalı erkeklere verilen Bürgergeld'in geri çekilmesini istedi.

Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, WELT TV’ye verdiği röportajda, "Firar edenlere ikramiye verilmemeli" dedi. CSU’lu siyasetçi, askerlik çağındaki Ukraynalı erkeklere verilen Vatandaşlık Parası'nın (Bürgergeld) geri çekilmesini önerdi.

"Ukraynalıların askerlikten kaçmalarını sağlayamayız"

Herrmann, "Almanya'ya kabul edilen 980 bin Ukraynalının en az 200 bini kendi ülkelerinde Rus saldırganlarına karşı savaşabilecek durumdaydı. Onları ülkeye alıp zorunlu askerlik hizmetinden kaçınmalarını sağlayamayız" dedi. Almanya'nın, Rusya'nın açtığı savaşta Ukrayna'yı en iyi şekilde desteklemeye çalışırken, askerleri ülkeye kabul etmesini eleştirdi.

Bakan, "Asgari düzeyde, bu tür Vatandaşlık Parası’nı, özellikle de Ukrayna'da askerlik yapmak zorunda olan ve barışı savunmak için ihtiyaç duyulan erkeklere ödemememiz gerekir. Firar edenlere ikramiye verilemez" diye konuştu.

Geri Dön 25 Mayıs 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN