Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Nisan 2024 Cuma

Filler Almanya ile Botsvana arasında diplomatik kriz yarattı

Botsvana'nın, Almanya'nın sorunlarını küçümsediğini iddia ederek, Almanya'yı 20 bin fil göndermekle tehdit etmesinin ardından federal hükûmetten resmi bir yanıt henüz gelmedi.

Filler Almanya ile Botsvana arasında diplomatik kriz yarattı

Botsvana Devlet Başkanı Mokgweetsi Masisi, fil avcılığını kısıtlamaya yönelik Almanya'nın getirmek istediği satış yasaklarını eleştirerek, ülkesinin fil nüfusunun büyüklüğüne dikkat çekmişti. Bild gazetesine verdiği demeçte, Almanya'ya 20 bin fil göndermekle tehdit etmiş ve özellikle Federal Çevre Bakanı Steffi Lemke'yi (Yeşiller Partisi) eleştirmişti. Masisi, Almanya'nın Botsvana'nın sorunlarına küçümseyerek baktığını ve filleri gerçekten seviyorlarsa, bu hediyeyi kabul etmeleri gerektiğini belirtmişti. Bu açıklamalara rağmen, Federal hükûmetten konuyla ilgili resmi bir yanıt gelmedi.

Çevre Bakanı Lemke, Botswana'dan kendisine bu konuda ulaşan olmadığını söyledi. Bild'e konuşan CSU Çevre Uzmanı Anja Weisgerber, bu durumun hükûmeti diplomatik bir ikilemle karşı karşıya bıraktığını ve 20 bin filin kabul edilmesinin büyük zorluklar yaratacağını ifade etti. Weisgerber, Çevre Bakanı Lemke'yi fillerin gönderilmesini engellemek için harekete geçmeye çağırdı.

Çevre Bakanı'nın Afrika'dan av ganimetlerinin ithalatını yasaklama çabasına, hükûmetin küçük ortağı FDP'den de tepki geldi. FDP Çevre Uzmanı Christoph Hoffman, Lemke'nin bu adımının diplomatik rahatsızlıklara yol açtığını ve Botsvana gibi ülkelerde türlerin korunması konusunda başarılı çalışmalar yapan yerel halkın çabalarını göz ardı ettiğini söyledi.

İtalyan adası bölgeyi ele geçiren keçileri sahiplendirmeye çalışıyor

İtalya'nın Alicudi Adası, yaban keçilerinin istilasına uğradı. Bu durum karşısında adanın Belediye Başkanı Riccardo Gullo, sınırsız sayıda keçiyi isteyen herkese bedava vermeyi önerdi. Sarp kayalıklar arasında rahatça dolaşabilen bu keçiler, adanın turistik bir cazibe merkezi olmasının yanı sıra, adanın 100 kişilik nüfusuyla uyum içinde yaşayan bir topluluk oluşturmuşlar. Ancak, beş kilometrekarelik bu küçük adadaki keçi nüfusunun, insan nüfusunun altı katına ulaşması üzerine Belediye Başkanı Gullo, hayvanları itlaf etme fikrine karşı çıkarak, onların dağıtılmasını teşvik etme kararı aldı. İlgilenenlerin keçi talebinde bulunmak için 10 Nisan'a kadar zamanı var. Keçilerin adaya, yaklaşık 20 yıl önce hayvancılık amacıyla getirilip sonrasında terk edildikleri düşünülüyor.

Geri Dön 05 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN