Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Ekim 2023 Pazartesi

Filistinli yazara gidecek ödül iptal edildi, fuara tepki yağıyor

Almanya'da düzenlenecek Frankfurt Kitap Fuarı'nda Filistinli yazar Adania Shibli'ye verilmesi planlanan ödül töreni, İsrail-Filistin çatışmaları nedeniyle iptal edildi.

Frankfurt Kitap Fuarı Direktörü Juergen Boos, organizasyonun 'Hamas'ın İsrail'e karşı barbarca terörünü' kınadığını söyledi. Bu kararın ardından birçok yayıncı ve yazar fuardan çekildi. Ödül, her yıl farklı bir coğrafyadan yazarlara verilen Alman edebiyat ödülü 'LiBeraturpreis' için Shibli'ye verilecekti.

Karara tepki yağdı

Törene tepki gösterenler, Frankfurt Kitap Fuarı'nın insanlar arasındaki diyalogu teşvik etmesi gerektiğini savunarak bu kararı eleştirdi. Cezayirli yazar Said Khatibi de fuardaki katılımını iptal etti. PublisHer platformu da tepkisini göstererek fuardan çekildi.

Kitabın konusu

Shibli'nin kitabı "Küçük Bir Ayrıntı," 1949'da İsrail askerlerinin öldürdüğü bir Filistinli genç kızı konu alıyor. Kitap, özellikle Alman edebiyat çevrelerinde olumlu eleştiriler almıştı. Ödül töreni, İsrail-Filistin çatışmalarının derinleştiği bir dönemde gerçekleşecekti, bu nedenle iptal edilmesi büyük yankı uyandırdı.

Geri Dön 16 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN