Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Ekim 2023 Salı

Filistin'e yardımlar durduruldu

Almanya, İsrail-Filistin çatışması sonrasında Filistin'e yönelik yardımlarını ve ödemeleri durdurdu.

Almanya Kalkınma Bakanı Svenja Schulze, İsrail'deki gelişmelere ilişkin yaptığı açıklamada, "İsrail ile tam dayanışma içindeyiz, ancak bu saldırılar korkunç bir dönüm noktası" dedi ve Filistin’e yönelik finansal yardımın durdurulduğunu, tüm projelerin incelemeye alındığını, 2023 yılı için yeni bütçe tekliflerinin bir sonraki duyuruya kadar ertelendiğini belirtti. Almanya, su temini, sağlık sistemi, gıda güvenliği ve istihdam gibi konularda Filistin'e yardım sağlıyordu ve bu taahhütlerin toplamı 250 milyon avroyu buluyordu.

Almanya'da bazı siyasi figürler, Hamas tarafından düzenlenen terör saldırılarını kınadılar ve finansal yardımların durdurulmasını talep ettiler. Maliye Bakanı Christian Lindner, "Bu şiddet karşısında Alman devletinin Filistinlilere finansal desteğinin nasıl süreceği konusunda Dışişleri Bakanı'nın bir tavsiyede bulunmasını umuyorum" dedi.

Sol Parti Milletvekili Gregor Gysi ise finansal yardımın durdurulması gerektiğini söyledi, ancak Hamas'ı değil Filistin örgütlerini desteklemek gerektiğini vurguladı.

Avrupa Komisyonu Komşuluk ve Genişlemeden Sorumlu Komisyon Üyesi Oliver Varhelyi, Avrupa Komisyonu'nun Filistin'e yönelik yardımlarını durdurduğunu ve tüm projeleri incelemeye aldığını açıkladı. Ancak insani yardımların devam edeceğini belirtti.

Geri Dön 10 Ekim 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN