Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
09 Ekim 2023 Pazartesi

Filistin ve İsrail destekçileri sokağa çıktı

Filistin ile İsrail arasında yaşanan çatışmalar sonrası Almanya'da bir grup Filistin'e destek verirken, Brandenburg Kapısı'nda da İsrail'e destek eylemi düzenlendi.

İsrail'e Hamas tarafından gerçekleştirilen saldırının ardından Berlin'in farklı bölgelerinden farklı tepkiler geldi. Neukölln bölgesinde Hamas'a destek gösterileri düzenlenirken, Brandenburg Kapısı'nda İsrail'e destek eylemleri gerçekleşti.

İsrail'e yapılan saldırıların ardından Berlin'in Neukölln bölgesinde kutlamalar düzenlendi. Filistinli Samidoun ağı, bu kutlamalara dair fotoğrafları eski adıyla Twitter hesaplarında 'Yaşasın Filistin halkının direnişi' notuyla paylaştı. Görsellerde, katılımcılara tatlı dağıtıldığı görüldü.

İsrail Büyükelçisi Ron Prosor, kutlamalara tepki göstererek bu insanların yargı karşısına çıkması gerektiğini vurguladı. Berlin polisi ise harekete geçildiğini duyurdu.

Almanya Antisemitizm Komiseri Felix Klein, kutlamalara dair olarak "Toplum olarak Yahudilere karşı şiddetin böylesine iğrenç bir şekilde yüceltilmesini kabul etmemeliyiz" açıklamasında bulundu. 

Pazar günü ise Alman-İsrail Topluluğu'nun çağrısı doğrultusunda Brandenburg Kapısı önünde İsrail'e destek gösterisi düzenlendi. Gösteride İsrail Büyükelçisi ve Berlin Belediye Başkanı konuşma yaptı. Polisin verilerine göre, İsrail'e destek gösterisine yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Aynı zamanda Yahudi derneklerinin çağrısı üzerine Köln, Düsseldorf ve Halle gibi Almanya'daki çeşitli şehirlerde de gösteriler yapıldı.

Geri Dön 09 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN