Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
22 Eylül 2023 Cuma

FES: Almanların demokrasiye güveni kalmadı

Yapılan son araştırma, Alman halkının demokrasiye olan güveninin ciddi biçimde zedelendiğini ve aşırı sağa doğru kayma olduğunu ortaya koydu.

Almanya'da Friedrich Ebert Vakfı (FES) tarafından gerçekleştirilen bir araştırma, Alman toplumunun demokrasiye olan güveninde endişe verici bir azalma olduğunu ortaya koydu. Araştırma sonuçlarına göre, Almanların yüzde 12'si aşırı sağcı düşünceye sahip, bu oranın son iki üç yılda yüzde 8 arttığı görülüyor. Benzer şekilde, Almanların yüzde 7'si güçlü bir parti ve tek bir lider tarafından yönetilen bir diktatörlüğü destekliyor.

Araştırmada, Almanların yüzde 15,5'inin kendilerini "ortanın sağında" hissettiği ve ülkedeki köklü partilere olan güvenin azaldığı belirtiliyor. Özellikle, Almanların yüzde 30'u "İktidardaki partiler halkı kandırıyorlar, dolandırıyorlar" görüşünü benimsemiş durumda.

Ayrıca, Almanların yüzde 16'sının yabancılara olumsuz bir bakış açısına sahip olduğu ve yüzde 34'ünün sığınmacıların Almanya'ya sadece sosyal yardımlardan yararlanmak için geldiğini düşündüğü tespit edilmiş. Bu sonuçlar, demokrasinin tehdit altında olduğuna işaret ediyor.

FES Başkanı Martin Schulz, bu sonuçların ciddi bir tehlike olduğunu vurgulayarak politikacıların ve halkın hızla harekete geçmesi gerektiğini belirtti. SPD Federal Meclis Grubu Genel Sekreteri Katja Mast da, aşırı milliyetçiliğin ve popülizmin artışının demokrasi için büyük bir tehdit oluşturduğuna dikkat çekti ve politikacıların halkın yanında olduğunu göstermeleri gerektiğini ifade etti.

Geri Dön 22 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN