Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Nisan 2024 Salı

Ferda Ataman: Scholz'un TikTok açması hata

Federal Ayrımcılıkla Mücadele Komiseri Ferda Ataman, Başbakan Olaf Scholz'un TikTok hesabı açmasının "yanlış bir strateji" olduğunu savundu.

Ferda Ataman: Scholz'un TikTok açması hata

Geçtiğimiz hafta Almanya Başbakanı Olaf Scholz, gençlere daha yakın olabilmek için TikTok adlı sosyal medya platformunda resmi bir hesap açtıklarını duyurdu. Federal Ayrımcılıkla Mücadele Komiseri Ferda Ataman, TikTok'ta bir kanal açmanın "yanlış bir strateji" olduğunu savundu. Ataman, "TikTok ve diğer platformlar devlete ait değil" dedi ve bu tür adımların hatalı olduğunu vurguladı.

Ataman, TikTok'un aşırı sağcılar arasında yaygın olduğunu ve bu nedenle son zamanlarda daha fazla dikkat çektiğini belirtti. Devlet kurumlarının sosyal medyayı kullandığında, platformun gelişimine katkıda bulunduğunu söyleyen Ataman, bu tür adımların dikkatle düşünülmesi gerektiğini ifade etti. Ataman ayrıca, Federal Hükûmet Sözcüsü Steffen Hebestreit'in TikTok'ta siyasi içerikleri yeni hedef kitlelere ulaştırma girişimini eleştirdi.

Ataman, hükûmetin ve partilerin gençlere ulaşma çabalarının olumlu olduğunu belirtirken, "Komik videolar yerine, gençleri siyasete dahil edecek politikalar üretmek daha önemli" dedi ve 16 yaşından itibaren gençlerin siyasi katılımının teşvik edilmesi gerektiğini vurguladı.

Öte yandan, Basın ve Enformasyon Dairesi çalışanlarının TikTok'u kullanmasına izin verilmemesi, Alman siyasetinde dijitalleşmenin yeni bir adımı olarak kabul ediliyor. TikTok'un Almanya'da geniş bir kullanıcı kitlesi bulunması ve özellikle gençler arasında popüler olması, hükûmetin bu platformda aktif olmasının gençlerle daha etkin bir iletişim kurma fırsatı sunabileceğini gösteriyor.

Geri Dön 16 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN