Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
22 Eylül 2022 Perşembe

Ferda Ataman: Almanya’da yaşayan herkes ayrımcılığa maruz kalabilir

Almanya Federal Ayrımcılıkla Mücadele Dairesi Başkanı Ferda Ataman, Almanya’da yaşayan herkesin ayrımcılığa ve nefret söylemine maruz kalabileceğini söyledi.

Ataman RND’ye verdiği demeçte, “Anketlere göre, son yıllarda Almanya’da ayrımcılığa uğrayanların oranı yüzde 16’ya yükseldi. Bir diğer ifadeyle 13 milyon insandan bahsediyoruz. Ayrımcılığa en çok maruz kalanlar, kadınlar, engelliler, göçmenler ve özellikle de queer bireyler (LGBTI+). Ayrıca zaman zaman yaşları nedeniyle gençler ve yaşlılar da bundan etkilenebiliyor. Örneğin 60 yaşında bir insanın iş bulamaması da bir ayrımcılığın sonucudur. Almanya’da hemen herkes ayrımcılık tehdidi altında yaşıyor” dedi.

Birlik Meclis Grup Başkanı Thorsten Frei, Ataman’ın açıklamalarını ‘panik yaratmak’ olarak değerlendirdi. CDU’lu Frei, “Almanya'nın ayrımcılığa ve nefrete meyilli bir ülke olduğu söylemi, ortaya çarpık bir tablo çıkarır” dedi. 

Geri Dön 22 Eylül 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN