Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Ekim 2022 Perşembe

Federal ve eyalet hükûmetleri bütçede anlaşamadı

Federal hükûmet ve eyaletler prensipte 9 avroluk biletin devamı niteliğinde olacak indirimli bir bilet konusunda anlaştılar. Ancak yerel ulaşım için ayrılacak bölgesel fonlar konusunda bir uzlaşma sağlanamıyor. 

Federal hükûmet, indirimli bilet parasının yarı yarıya ödenmesini istiyor ve federal bütçeden yılda 1,5 milyar avro ayırıyor. Ayrıca yerel ulaşımın desteklenmesi ve geliştirilmesi için bölgesel fonlara on milyardan fazla bütçe ayrılıyor. Ancak eyaletler yerel ulaşımın daha fazla desteklenmesi gerektiğini düşünüyor, bölgesel fonlarda, 1,5 milyar avroluk bir artış ve artan enerji masrafları nedeniyle ek 1,65 milyar avroluk bir artış talep ediyor. 

Halihazırda Berlin’de 29 avroluk indirimli bilet kampanyası devam ediyor. Şehir genelinde geçerli olan indirimli bilet kampanyası ekimden aralık ayına kadar sürecek. Hamburg’da da 49 avroluk indirimli bilet kampanyası gündemde. 

Çevre koruma dernekleri de indirimli biletler konusunda farklı önerilerde bulundu. Greenpeace yerel ulaşım için 29 avroluk, Alman Çevre Yardımı Kurumu (Deutsche Umwelthilfe) ise yıllık 365 avroluk bir bilet talep ediyor. Federal Tüketiciler Birliği (vzbv) ise dar gelirli insanların faydalanabileceği ülke çapında geçerli olacak 29 avroluk bir biletten yana görüş bildirdi. 

Geri Dön 13 Ekim 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN