Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mart 2024 Pazartesi

Federal Meclis 'Taurus' soruşturması istedi

Almanya'da Taurus füzeleriyle ilgili ses kaydının sızdırılmasının ardından, Federal Meclis, savcılıktan soruşturma talep etti.

Federal Meclis 'Taurus' soruşturması istedi

Almanya Federal Meclis Savunma Komisyonu, Ukrayna'ya Taurus füzelerinin sağlanması hakkında yapılan bir gizli toplantının ses kaydının Rus medyası tarafından yayınlanmasının ardından bir araya geldi. Komisyon Başkanı Marie-Agnes Strack-Zimmermann, söz konusu gizli bilgilerin ifşa edilmesi sebebiyle savcılıktan soruşturma başlatılmasını talep etti. 11 Mart'ta, Alman subayların Ukrayna'ya Taurus füzeleri sağlanması hakkındaki tartışmaları içeren ses kaydı Rus medyasında yer aldı. Bu durum, Almanya Başbakanı Olaf Scholz'un Ukrayna'ya Taurus füzeleri sağlamama kararını etkileyebilecek nitelikteydi. 

Alman medyasında çıkan haberlere göre, konuşulanlar "t-online" internet sitesinde yayınlandı ve Almanya Genelkurmay Başkanı Carsten Breuer'in toplantıda füzelerle ilgili bilgi verdiği aktarıldı. Toplantıda, Taurus füzelerinin etkin şekilde kullanılabilmesi için büyük ve karmaşık verilerin özel teknik sistemler tarafından işlenmesi gerektiği ve bu sistemlerin sınırlı sayıda olduğu belirtildi. Bu sistemlerin Ukrayna ya da başka bir ülkeye verilmesi halinde, Alman ordusunun savunma kabiliyetinin zayıflayacağı ve bu durumun Almanya'nın güvenlik çıkarları için risk taşıdığı vurgulandı.

Geri Dön 18 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN