Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Şubat 2024 Cumartesi

Federal Meclis 2024 bütçesini onayladı

Almanya'da tartışmalı 2024 bütçesi Federal Meclis'te onaylandı.

Normalde aralık ayında onaylanması gereken bütçe, Federal Anayasa Mahkemesi'nin aldığı bir karar nedeniyle gecikmelere ve değişikliklere yol açtı. Koalisyon hükûmeti tasarruf önlemleri konusunda anlaşmazlıklar yaşadığı için, bütçenin onayı bugüne kadar sürdü.

Oylamada 388 milletvekili 'evet', 279 milletvekili 'hayır' oyu verdi. SPD, Yeşiller ve FDP'nin sunduğu bütçe ile hükûmete yaklaşık 477 milyar avro harcama yetkisi verilecek ve borç freninin üst sınırına tam olarak karşılık gelen 39 milyar avroya kadar ek borçlanma yapılabilecek. Bu, Anayasa'daki borç frenine 2019 yılından bu yana ilk kez tam olarak uyulacağı anlamına geliyor.

Federal Maliye Bakanı ve FDP lideri Christian Lindner, borç frenine uymayı 'sağduyunun bir gereği' olarak nitelendirdi. Federal Meclis ayrıca daha yüksek uçak bileti vergisi, tarımsal dizelde kesinti ve Vatandaşlık Parası'nda daha sıkı yaptırımlar içeren 'İkinci Bütçe Finansmanı Yasası'nı da kabul etti. Ancak Birlik partilerinin tarımsal dizel vergi indirimi önerisi çoğunluktan destek bulamadı.

Geri Dön 03 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN