Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
11 Mart 2023 Cumartesi

Federal İstihbarat Teşkilatı: Aşırı sağcıların aramızda yeri yok

Almanya Federal İstihbarat Teşkilatı (BND), bünyesinde aşırı sağ görüşlü çalışanların olmasının basına yansımasının ardından iç yapısını gözden geçirme kararı aldı. 

ARD’nin politik haber programı Kontraste’nin yaptığı araştırma, BND bünyesinde aşırı sağ görüşlü çalışanlar olduğunu ortaya çıkarmıştı. 

BND Başkanı Bruno Kahl, Kontraste’ye verdiği demeçte,

BND’de aşırı sağcılara yer yok. Kendi bünyemizde her türlü aşırılık yanlılarından arınmış olmak, en çok bizim menfaatimize. BND, başvuru sahiplerinin ve mevcut çalışanlarının özgür ve demokratik temel düzene bağlılıklarını çok dikkatli bir şekilde kontrol ediyor.

ifadelerini kullandı.  

Thüringen’de AfD’li siyasetçi Bjorn Hornschu, Teşkilat bünyesinde olduğu ortaya çıkan son aşırı sağcı çalışanlardan biriydi. BND, Thüringen Anayasayı Koruma Teşkilatı’nın ihbarı üzerine, Hornschu’nun binalarına girmesini geçen yıl yasakladı.

Geri Dön 11 Mart 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN