Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Şubat 2024 Perşembe

Federal İş Ajansı: Yabancı işçiler olmadan yapamayız

Federal İş Ajansı Başkanı Andrea Nahles, 5 milyondan fazla yabancı işçinin ülkeyi terk etmesi hâlinde, büyük bir ekonomik darboğazın yaşanacağını vurguladı.

Nahles, Alman işgücü piyasasının yabancı işçilere olan bağımlılığını belirterek, bu insanlar olmadan Almanya'nın işgücü piyasasının ciddi sorunlarla karşılaşacağını ifade etti. SWR yayınında konuşan Nahles, "Almanya'da Alman pasaportu olmayan 5,3 milyon insanımız var ve onlarsız yapamayız. Alman işgücü piyasası, tersine göçe dayanan bir politikayı kaldıramaz" dedi.

Bu açıklamaların arka planında, Correctiv'in 10 Ocak'ta yayımladığı, Avusturya'daki aşırı sağcı Kimlikçi Hareket'in eski sözcüsü Martin Sellner tarafından sunulan ve yerleşik yabancıların ülkeden gönderilmesini öngören 'tersine göç' planı bulunuyor. Haberde, bu planın 25 Kasım'da Potsdam'da düzenlenen gizli bir toplantıda sunulduğu ve toplantıya aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) ve Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partilerinden isimlerin katıldığı belirtilmişti. Nahles, yabancı kökenli insanların Almanya için önemine dikkat çekerek, bu tür politikalara karşı uyarılarda bulundu.

Geri Dön 15 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN