Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Temmuz 2023 Pazartesi

Federal İş Ajansı: Gençler eğitime yönelmiyor

Almanya’daki nitelikli işçi açığı her geçen gün artıyor. Bunun yanı sıra eğitim almak isteyen gençlerin sayısında ciddi bir azalma var.

Federal İş Ajansı'nın verilerine göre; geçtiğimiz haziran ayında şirketlerde 256 bin eğitim ilanı (Ausbildung) açıldı. Benzer alanlarda iş arayanların sayısı ise 147 bindi. Alman Sanayi ve Ticaret Odası (DIHK) İcra Kurulu Başkanı Martin Wansleben, “Sadece birkaç yıl önce gençler eğitim yeri bulmak için şirketlerde kuyruğa girmek zorundaydı. Şimdi ise durum tam tersi” açıklamasında bulundu.

Bununla birlikte, nitelikli çalışma alanlarında, haziran sonunda yaklaşık 36 bin boş eğitim pozisyonu vardı. Bu, önceki yıldan yüzde 6,8 oranında daha fazla nitelikli işçi açığı anlamına geliyor.

Perakende sektörü en büyük çalışan açığına sahip alanlardan biri. Alman Perakende Birliği'nden Katharina Weinert, 2017'den bu yana eğitim kurslarının dolmadığını aktardı. Weinart, gençlerin ilgilerini çeken alanlarda iş ve eğitim teklifleri almamalarını, zaman zaman çalışmak için taşınmak zorunda kalmalarını isteksizliklerinin temel nedeni olarak görüyor.

Geri Dön 31 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN