Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Eylül 2023 Cumartesi

Federal İdare Mahkemesi: Veri saklamak AB hukukuna aykırı

Federal İdare Mahkemesi, Almanya'da tüm ülkenin kapsamına yayılan, özel bir neden olmaksızın veri saklamanın Avrupa hukukuna aykırı olduğuna karar verdi.

Bu karar, iki telekomünikasyon şirketinin açtığı davalar sonucunda alındı. Artık Telekom veya Vodafone gibi sağlayıcılar, şüphe olmaksızın kimin kimi ve ne zaman aradığını kaydetme zorunluluğuna sahip olmayacaklar.

FDP'li Adalet Bakanı Marco Buschmann, mahkeme kararıyla birlikte Almanya'da veri saklamanın "tamamen yasa dışı ve dolayısıyla uygulanamaz" olduğunun açıklandığını belirtti.

Adalet Divanı, ciddi suçlarla mücadele amacıyla IP adreslerinin saklanabileceğini vurguladı. AB hukukuna göre, IP adresleri ciddi suçlarla mücadele ve kamu güvenliğine yönelik ciddi tehditleri önlemek için saklanabilir. Ancak, Almanya'daki Telekomünikasyon Kanunu bu durumu net bir şekilde tanımlamıyordu.

CDU ve CSU ise bu kararı eleştirdi. Birliğin İçişleri Bakanları, IP adreslerinin saklanmasını ve bu verilerin kullanılmasını talep etti. CSU, özellikle çocuk istismarıyla mücadelede eksiklikler olduğunu savunuyor. Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, araştırmacıların bu tür suçları sıklıkla ancak bir şeyler olup bittikten sonra öğrendiğini belirtti. Öte yandan, SPD'li Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser de IP adreslerinin saklanmasından yana olduğunu belirtti.

Geri Dön 09 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN