Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Ekim 2022 Cuma

Federal Ağ Ajansı doğalgaz konusunda iyimser

Federal Ağ Ajansı Başkanı Klaus Müller “Şu an için tablo daha iyimser, doğalgaz tüketimi düştü. En kötü senaryoda dahi doğalgaz sıkıntısı şubat ayından itibaren yaşanacaktır” ifadelerini kullandı.

Federal Ağ Ajansı Başkanı Klaus Müller, Almanya’da doğal gaz tüketiminin düştüğünü bildirdi, Handelsblatt’a değerlendirmelerde bulundu. Müller şöyle dedi: 

Şu an için tablo daha iyimser, doğalgaz tüketimi düştü. Almanya’nın yüzde 20’lik tasarruf hedefine ulaşacağını düşünüyorum. Yıl başında faaliyete geçecek üç LNG terminaliyle Almanya’ya doğrudan doğal gaz sevkiyatı yapılacağını umuyoruz. En kötü senaryoda dahi doğalgaz sıkıntısı şubat ayından itibaren yaşanacaktır.

Dört farklı senaryo

Müller ayrıca kış aylarıyla birlikte Almanya’nın doğalgaz aldığı ülkelerde enerji tüketimin artacağını, buna bağlı olarak ülkeye gelen gaz miktarının düşebileceğini söyledi. Federal Ağ Ajansı, doğagaz kriziyle ilgili 4 farklı senaryo hazırladı. Buna göre; ilk 2 senaryoda haneler ve şirketler için ayrılan 97 gigavatlık mevcut gaz miktarı azalarak 78 gigavata düşebilir. Bu durumda Almanya kışı sorunsuz bir şekilde atlatabilecek. Üçüncü ve dördüncü senaryoda ise Avrupa’da kış ayları çok soğuk geçerse, Almanya’ya doğalgaz sevkiyatı azalacak. Buna bağlı olarak da rezervler ciddi oranda düşecek ve muhtemelen şubat ayında bir gaz kıtlığı yaşanacak.

Geri Dön 21 Ekim 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN