Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Nisan 2024 Salı

FDP’den 'esnek emeklilik' önerisi

Almanya, nitelikli işçi açığını kapatmak için yeni yöntemler ararken, hükûmetin küçük ortağı FDP 'esnek emeklilik' önerisini gündeme getirdi.

FDP’den 'esnek emeklilik' önerisi

FDP Federal Meclis Grubu, mevcut nitelikli işçi eksikliğini gidermek için Emeklilik Yasası'nda reform yapılmasını ve insanların 67 yaş yerine 70-72 yaşlarında emekli olmalarını sağlayacak değişiklikler önerdi.

FDP Federal Meclis Grup Başkanı Christian Dürr, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, isteyen insanlara daha uzun süre çalışma imkânı tanınmasını ve emeklilik yaşının 70-72 arasında olmasının yasal olarak sağlanmasını savundu. Dürr, "Birinin 70-72 yaşlarında çalışmasını neden yasaklayalım? Bu mantıksız olur. Birçok insan harika bir iş bulduğunda veya yapmak istediği yeni bir iş olduğunda daha uzun süre çalışmak istiyor. Bu insanları neden dışlamalıyız?" dedi. İsveç'in emeklilik sistemine atıfta bulunan Dürr, "İsveçliler, emeklilik sistemini daha esnek hâle getirerek çok akıllıca bir adım attılar" şeklinde konuştu.

Scholz: Sözümüzün arkasındayız, emeklilik yaşı yükselmeyecek

Başbakan Olaf Scholz ise Almanya'da emeklilik yaşının yeniden yükseltilmeyeceğini ve emekli aylıklarının belirli bir düzeyin altına düşmeyeceğini belirtti. Scholz, "Seçim öncesinde verdiğimiz sözün arkasındayız. Emeklilik yaşı yükseltilmeyecek" açıklamasında bulundu.

Geri Dön 16 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN