Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Nisan 2024 Çarşamba

FDP’den ayrılık sinyali

FDP tarafından hazırlanan ve koalisyon ortakları tarafından eleştirilen 12 maddelik yeni sosyal ve ekonomik plan, hükûmet içindeki çatlakları derinleştirdi.

FDP'nin önerileri arasında, işi reddeden kişilere verilen Vatandaşlık Parası'nın (Bürgergeld) yüzde 30 oranında azaltılması, sosyal yardımların dondurulması, emeklilik yaşının 63'ten yukarı çıkarılması, fazla mesai yapanlara vergi avantajları sağlanması ve rüzgar enerjisi ile güneş sistemlerine verilen sübvansiyonların kaldırılması yer alıyor.

Djir-Sarai: Bu bir koalisyon, birleşme değil

FDP Genel Sekreteri Bijan Djir-Sarai, partisinin de koalisyon içinde kendi görüşlerini sunma hakkına sahip olduğunu belirtti. Djir-Sarai, "Bu bir koalisyon, bir birleşme değil. Burada farklı fikirlere sahip çeşitli partiler var," dedi. Ayrıca, bu hafta sonu yapılacak olan FDP kongresi öncesinde, partinin kendi kongresinde ülkenin ekonomik durumunu tartışmanın ve sonuçlar çıkartmanın doğal olduğunu ifade etti.

Klingbeil: FDP birkaç hafta önce kabul ettiği şeyi değiştirmek istiyor

Öte yandan, SPD lideri Lars Klingbeil, FDP'nin Vatandaşlık Parası'nda yapmayı önerdiği kesintilere karşı çıktı. RTL/ntv yayınında konuşan Klingbeil, "Vatandaşlık Parası'nı hep birlikte başlattık ve uygulamayı daha sonra sıkılaştırdık. FDP, birkaç hafta önce kabul ettiği bir şeyi şimdi değiştirmek istiyor," diyerek FDP'yi eleştirdi ve partiyi, ülke için gerçekten önemli olan konulara odaklanmaya çağırdı.

Geri Dön 24 Nisan 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN