Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Temmuz 2023 Perşembe

FDP: Sınır kontrolleri başlatılmalı

Almanya'da hükûmet ortağı liberal FDP, artan mülteci sayısına dikkat çekerek, Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser'a sınır kontrollerinin derhal başlatılma çağrısı yaptı.

FDP Genel Sekreteri Bijan Djir-Sarai, Bild'e verdiği röportajda, sınır kontrollerinin kayıtdışı göçü önlemek için etkili bir araç olabileceğini savundu.

Federal Polis Birliği Başkan Yardımcısı Manuel Ostermann da konuya ilişkin yaptığı açıklamada, göç dalgasının başlamasıyla birlikte sınır kontrollerinin daha önce harekete geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Hristiyan Birlik Partileri'nden de bu öneriye destek geldi. CDU İçişleri Politikaları Uzmanı Alexander Throm, bu yılın ilk altı ayında 160 binden fazla kişinin Almanya'ya iltica ettiğini ve ülkeye neredeyse iki büyük şehir nüfusu kadar insanın giriş yaptığını ifade etti.

Federal Göç ve Mülteci Dairesi (BAMF) raporlarına göre, bu yılın ilk altı ayında 2022'nin aynı dönemine kıyasla iltica başvurularında yüzde 77,5'lik bir artış görüldü ve başvuru sayısı 150 binden fazlaya yükseldi. Geçen yılın aynı döneminde başvurular 84 bin civarındaydı.

Geçtiğimiz ilk bahar aylarında Brandenburg ve Saksonya eyaletleri, kayıtdışı göçmenlerin Polonya üzerinden Almanya'ya girdiğine işaret ederek, Polonya ile sınır kontrollerinin başlatılmasını talep etmişti. Şansölye Olaf Scholz da mülteci zirvesinde bu öneriye destek vermişti. Ancak Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, sınır kontrollerine karşı çıkmıştı.

Almanya'da şu anda sadece Bavyera eyaleti ile Avusturya sınırında güvenlik kontrolleri yapılıyor. Diğer eyaletlerin sınırlarında ise federal polis, sadece şüpheli durumlarda kontrol yapma yetkisine sahip.

Geri Dön 27 Temmuz 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN