Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
07 Mart 2023 Salı

FDP ordunun durumundan Merkel’i sorumlu tuttu

Almanya'da muhalefet ordunun durumundan dolayı hükûmeti, FDP ise eski Başbakan Angela Merkel'i sorumlu tutuyor.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonra 100 milyon avroluk özel fon sözü yeniden gündem oldu. Muhalefet ordunun fondan fayda sağlayamadığını dile getirirken FDP ise ordunun kötü durumundan eski Başbakan Angela Merkel’i sorumlu tutuyor.

Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesinden kısa süre sonra Alman ordusunun eksiklerinin giderilmesi için 100 milyar avroluk özel bir fon ayrılacağını açıklayan Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un sözünü tutmadığı yönündeki eleştirilere bir yenisi daha eklendi.

RND’nin haberine göre, Ordunun kötü durumuna dikkat çeken Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) Dış Politika Sözcüsü Roderich Kiesewetter, "Ordunun ciddi eksiklikleri var ve 'Zeitenwende' (yeni bir çağ başlangıcı) henüz bu eksiklikleri gidermeye başlayamadı. Ordu bir yıl kaybetti ve 2022 yılının başındakinden bile daha zayıf durumda" dedi. 

FDP Merkel'i suçladı

Federal Meclis Savunma Komisyonu Başkanı ve FDP Milletvekili Maria-Agnes Strack-Zimmermann ise Kiesewetter’den bu eleştirilere yanıt geldi. Kiesewetter, Angela Merkel liderliğinde ülkeyi 16 yıl yöneten CDU'nun orduyu modernize etmek için hiçbir şey yapmadığını söyleyerek sorumluluğu eski yönetime attı.

Geri Dön 07 Mart 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN