Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Eylül 2023 Çarşamba

FDP: Mültecilere para yok

Federal Maliye Bakanı ve FDP Genel Başkanı Christian Lindner, partisinin yeni mülteci programında, düzensiz göçle mücadele adına mültecilere verilen nakit yardımın kesilmesini planladıklarını açıkladı.

Lindner, mültecilere, nakdi yardım yerine 'ayni yardımların' sunulması gerektiğini belirtti. Lindner, "Otobüs ve tren biletleri veya cep telefonlarına kontör yükleme gibi doğrudan kullanım amaçlı yardımlar sunulmalı" dedi.

FDP'nin açıkladığı planın amacı, Almanya'nın düzensiz göçün cazibe merkezi olmasını engellemek olduğu ifade edildi. Parti ayrıca 'ülke çapında bir ödeme kartı' sunmayı düşünüyor. Bu kart, mültecilerin parayı alışverişte kullanmalarına izin verirken, kendi ülkelerine para transferlerini de engellemeyi amaçlıyor.

"Fas, Tunus ve Cezayir 'günvenli ülke' kabul edilsin"

Liberal parti, özellikle Fas, Tunus ve Cezayir'in 'güvenli ülkeler' olarak kabul edilmesini istiyor. Bu sayede, bu ülkelerden gelen mülteci başvurularının daha hızlı bir şekilde reddedilmesi ve geri gönderilmesinin mümkün olması planlanıyor.

FDP, ayrıca, Almanya sınırlarında sabit kontrolleri eleştirirken, bunun yerine AB'nin dış sınırlarının daha etkili bir şekilde korunması gerektiğini savunuyor.

Geri Dön 20 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN