Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Kasım 2023 Salı

FDP: KDV yüzde 7 kalsın, mültecilerden kısalım

Almanya'da, restoranlarda 2020'den beri yüzde 7 olan KDV'nin, yeniden yüzde 19'a çıkarılması planı FDP tarafından tepkiyle karşılandı. FDP, onun yerine 'mültecilerden kısmayı' teklif etti.

Hükûmetin küçük ortağı ︎FDP ise, KDV indirimin devam etmesini ve buradan kaynaklanan yaklaşık 1,8 milyar avroluk vergi açığının sığınmacılara verilen destekten kesilmesini savundu. FDP Meclis Grubu Başkanı Christian Dürr, sığınmacıların gelecekte daha hızlı sürede çalışmaya başlaması ve çalışmak istemeyen sığınmacılara yönelik desteklerin de azaltılması çağrısında bulundu. 

Bild gazetesine konuşan Dürr, ”Bu şekilde çok daha fazla insanı işgücü piyasasına entegre edebilir ve vatandaşlık parasından en az 1,8 milyar avro tasarruf edebiliriz.” dedi.

Geçen hafta Federal Çalışma Bakanlığı, Almanya'ya gelen mültecilere çalışma zorunluluğu getirilmesine yeşil ışık yakmıştı. Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil’ın, mültecileri turbo işe yerleştirme planına göre, mültecilerin gelecekte Vatandaşlık Parası (Bürgergeld) ile yaşamak yerine kendi geçimlerini sağlamak zorunda kalacak. 

Dürr, “Ukraynalılara yönelik turbo istihdam önlemlerinin çalışmasına izin verilen diğer tüm mültecileri de kapsayacak şekilde genişletilmesi” çağrısında bulundu.

Alman Otelciler ve Restoran İşletmecileri Birliği (DEHOGA) Başkanı Ingrid Hartges de “KDV yüzde 7 kalmalı. Neredeyse otuz yıldır KDV eşitliği için mücadele ediyoruz ve bunu nihayet pandemi sırasında başardık. Artık yüzde 7'nin kalması için tutarlı bir siyasi savunma yapmak önemli” dedi.

Geri Dön 14 Kasım 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN