Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2023 Çarşamba

FDP: Isınma Yasası yaz tatilinden önce Meclis’ten geçer

Koalisyonun liberal ortağı FDP'den, Isınma Yasası'nın yaz tatilinden önce Meclis'ten geçeceğine dair açıklama geldi.

AfD'nin oylarındaki artışla birlikte koalisyon hükûmeti, Bina Enerji Yasası'na ilişkin müzakereleri hızlandırarak taslaklar üzerinde uzlaşma sağlamıştı. Ancak CDU, yasanın aceleye getirildiğini iddia ederek oylamayı durdurmak için Anayasa Mahkemesi'ne başvurmuştu.

FDP Ekonomi Sözcüsü Reinhard Houben ise, yasama sürecinin bu haftanın sonuna kadar engelleri aşarak tamamlanacağını öngörüyor. Houben, FDP'nin katkısıyla yasa taslaklarının iyileştirildiğini vurgulayarak, Bina Enerji Yasası'nın Federal Meclis ve Eyaletler Meclisi'nde ezici bir çoğunlukla onaylanacağını belirtti.

Ayrıca, 2024 federal bütçesinin de bu hafta sonuna kadar Federal Meclis'ten geçmesi bekleniyor. Maliye Bakanı Christian Lindner, borç freni politikası gereği önemli kesintiler yapmayı planlıyor ve tüm bakanlıklarda tasarrufa gidilmesi gerektiğini ifade etmişti.

Federal Meclis, yaz tatilinden sonraki ilk oturumu için 4 Eylül tarihini belirlemiş durumda.

Geri Dön 05 Temmuz 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN