Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Nisan 2024 Perşembe

FDP: Fazla mesai vergiden muaf olsun

Koalisyon ortağı FDP, fazla mesainin teşvik edilmesi adına, ek mesai ücretlerinin vergiden muaf tutulmasını da içeren bir yasa teklifi hazırladı.

FDP: Fazla mesai vergiden muaf olsun

Almanya'da Federal İstatistik Dairesi'nin verilerine göre, işçiler yılda yaklaşık 1,3 milyar saat fazla mesai yapıyor. Bu da kişi başına yaklaşık 31 saat demek. Hükûmet ortaklarından FDP, fazla mesaiyle ilgili yeni bir teklif hazırladı. Bu teklife göre, fazla mesai ve fazla mesai ikramiyeleri tamamen vergiden muaf olmalı.

FDP, bu yeni düzenlemeyle fazla mesainin teşvik edilmesini amaçladı. Almanya'daki karmaşık vergi oranları nedeniyle, fazla mesaiye ilişkin vergi kesintileri genellikle normal ücretlere göre daha yüksek. FDP, bu durumun önüne geçmek istediğini belirtti. Uzmanlara göre de vergi tasarrufu mümkün. Maaş seviyesine bağlı olarak yılda birkaç yüz avro tasarruf edilebilir.

Öneride, "Almanya'nın yabancı vasıflı işçiler için daha çekici hâle gelmesi gerektiği" ifadesi de yer aldı. Bu doğrultuda, diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi, vergi teşvik modellerinin uygulanması talep edildi. Böylece, yabancı vasıflı işçilerin Almanya'ya gelmesi için kolay bir mali teşvik sağlanabilecek.

FDP'nin önerisine benzer bir öneri, birkaç ay önce CDU Genel Başkan Yardımcısı Carsten Linnemann tarafından da yapılmıştı.

Geri Dön 11 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN