Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Mayıs 2024 Salı

FDP: Borç freni kalkarsa koalisyon biter

FDP'li Federal Meclis Başkan Yardımcısı Kubicki, Yeşiller'e tepki göstererek, borç freninin kalkması hâlinde koalisyonun dağılacağı uyarısında bulundu.

Almanya'da 2025 yılı için bakanlıkların 452 milyar avro olarak planlanan bütçe talepleri sunma süresi, önceki hafta sona erdi. Ülke, 20 milyar avro tasarruf yapılması gereken yeni bir bütçe kriziyle karşı karşıya. Geçtiğimiz hafta Yeşiller Partisi'nden Ekonomi Bakanı Robert Habeck, borç frenini gevşeterek ekonomiye kısa vadeli güçlü bir destek sağlamak istediğini belirtmiş ancak FDP'nin bu konudaki katı tutumu nedeniyle bütçe müzakerelerinin zor geçeceğini ifade etmişti.

FDP: Borç freni kalkarsa koalisyon biter

FDP'li Federal Meclis Başkan Yardımcısı Wolfgang Kubicki, koalisyon ortakları Yeşiller'i sert bir dille eleştirdi. Kubicki, borç freninin kaldırılması durumunda koalisyonun sona ereceği uyarısında bulundu. FDP'li politikacı, Yeşiller'in devlet bütçesini kullanarak hangi işletmelerin destekleneceğine ve hangi yeni pazarların yaratılacağına karar verme eğiliminde olduğunu ve vatandaşların özel hayatına aşırı müdahalede bulunmak istediğini belirtti.

Kubicki: Yeşiller, kantinde Currywurst’u yasaklamayı bile denedi

Volkswagen’in kantinlerinde Yeşiller Partisi'nin baskısıyla ‘Currywurst’ olarak bilinen ‘soslu Alman sosisi’ yenilmesinin yasaklandığını hatırlatan Kubicki, “Ancak çalışan cesur insanların kararlı tutumları ve gösterdikleri yoğun tepki sayesinde ‘Currywurst’ geri döndü. Bu insanlar, yaşam biçimlerine müdahale edilmesine izin vermedi. Doğru olanı da buydu” dedi.

Kubicki, SPD ve Yeşiller ile yaşanan sorunlara rağmen, mevcut yasama döneminin sonuna kadar (Eylül 2025) koalisyonun devam edeceğini belirtti. Ancak, borç frenini gevşetme girişimlerinin, hükûmetin anayasal bütçe sınırlarını yönetme yeteneğini tehlikeye atacağını ve bu durumun hükûmetin sonunu getirebileceğini söyledi.

Geri Dön 14 Mayıs 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN