Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Şubat 2024 Salı

FDP-Birlik flörtü

Trafik ışığı koalisyonunun ortaklarından FDP ile ana muhalefetteki Birlik partileri arasında koalisyon sinyalleri verildi. Hedefte Yeşiller vardı.

Almanya'da FDP'nin Genel Sekreteri Bijan Djir-Sarai, CDU/CSU ve FDP'den oluşabilecek bir koalisyon hükûmetinin ülkenin sorunlarına gerçek çözümler getirebileceğine inandığını belirtti. FDP'li politikacı, özellikle Yeşiller'i ekonomik alanda karar alınmasını engellemekle suçlayarak, Almanya'nın güçlü bir ekonomiye ve kararlı adımlar atacak bir Ekonomi Bakanı'na ihtiyaç duyduğunu ifade etti.

CDU Genel Başkanı Friedrich Merz ve Genel Sekreteri Carsten Linnemann, FDP ile ortaklık konusunda olumlu sinyaller verirken, Yeşiller Federal Meclis Grup Başkanı Katharina Dröge, FDP'yi devlet sorumluluğuna yaraşır bir tutum sergilemeye çağırdı. Dröge, hükûmetin daha iyi hizmet verebilmesi için spekülasyon yapmak yerine çaba gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Geri Dön 20 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN