Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alacaklara müjde - 22 Eylül 2023 Oktan Erdikmen
Almanya’da ev almak için doğru zaman mı?
Yeni program: Pazar Sendromu - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
15 Eylül 2023 Cuma

Fas, Almanya'nın da yardım teklifini kabul etmedi

Fas'ta geçtiğimiz hafta cuma günü meydana gelen ve 2 binden fazla kişinin öldüğü depremle ilgili, Fas yönetimi Almanya'nın yardım teklifini geri çevirdi.

Fas'ı geçtiğimiz cuma günü vuran 7 büyüklüğündeki şiddetli deprem, büyük bir yıkıma ve 2 binden fazla ölüye yol açtı. Ancak, Almanya'nın sunduğu yardım teklifi Fas yönetimi tarafından reddedildi. Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, yardım tekliflerini sürdürmek istediklerini belirtti.

FDP üyesi Carl-Julius Cronenberg, Tagesspiegel'e yaptığı açıklamada, Fas yönetiminin Almanya'nın yardımını reddetmesinin anlaşılmaz olduğunu ifade etti. Önemli olanın depremden etkilenenlere hızlı ve etkili bir yardım sağlanması olduğunu vurguladı ve Fas hükümetini uluslararası yardımı kabul etmeye çağırdı.

Rabat yönetimi, yaraları sarmaya çalışırken sadece İspanya, İngiltere, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden gelen yardım teklifini kabul ettiğini açıkladı ve şu ana kadar uluslararası yardımı bu dört ülkeyle sınırladı.

Yardım ekipleri, yardım göndermek için hazır olduklarını ancak Fas'a giriş izni alamadıklarını belirtti. Deprem en az 2 bin 200 kişinin hayatını kaybettiği bir trajediye yol açtı ve arama kurtarma çalışmaları hâlâ devam ediyor.

Ne olmuştu?

Fas'ın Fransa'nın yerine başka ülkelerin yardımını kabul etmesi üzerine Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, polemiklerin durdurulması gerektiğini belirtti. Uluslararası yardımın Fas hükümetinin yetki alanında olduğunu vurguladı. Fas ile Fransa arasındaki ilişkiler, Cezayir ile diplomatik ilişkilerini kesen Macron'un daha yakın ilişkiler kurma çabaları ve Batı Sahra konusundaki farklılıklar nedeniyle gerginleşmişti.

Geri Dön 15 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN