Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
18 Kasım 2023 Cumartesi

Faks makinaları emekli oluyor

Almanya'da Federal Meclis Bütçe Komisyonu, Meclis binalarındaki tüm faks makinalarının en geç 30 Haziran 2024 tarihine kadar sökülmesine karar verdi.

Faks makinaları emekli oluyor

Bu kararla birlikte, Meclis binalarında bulunan yüzlerce faks makinası, elektrik, kağıt ve bakım masraflarından kurtulacak. FDP'li Torsten Herbst, kararın gerekliliğini şu sözlerle açıkladı:

Federal Meclis'te hâlâ çok sayıda faks makinasının bulunması bir anakronizmdir. Dijitalleşme çağında bunlar tamamen gereksiz. Federal Meclis'e gelen ziyaretçiler faks makinası görünce şaşırıyor. Bu sadece para ve kağıt tasarrufu sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda Federal Meclis yönetiminin işini de kolaylaştıracak.

Faks makinalarının emeklilik kararı faks yoluyla yapıldı

İlginç bir tesadüf olarak, faks makinelerinin emekli olacağı kararının alındığı Federal Meclis Bütçe Komisyonu'nun 66'ncı toplantısına ilişkin başvuru da faks yoluyla yapıldı. Bu durum, Almanya'da faks makinalarının hâlâ yaygın olarak kullanıldığını gösteriyor.

Her ihtimale karşı faks makinaları saklanacak

Faks makinalarının emekli edilmesine rağmen, her ihtimale karşı birkaç tane faks makinesinin Federal Meclis'in bodrumunda saklanması planlanıyor. Bu planın nedeni, dijital bir saldırı gibi durumlarda faks makinelerinin gerekli olabileceği düşünülmesi.

Geçtiğimiz günlerde, Frankfurt Üniversitesi Hastanesi bir hacker saldırısına uğradı. Saldırı sonucunda e-posta adreslerinin çoğu çalışamaz hâle geldi. Bu durumda, hastane çalışanları ağırlıklı olarak mektup ve notlarla çalışmak zorunda kaldı. Böyle bir durumda faks makinaları birdenbire yeniden kullanılmaya başlandı.

Sonuç olarak, Almanya'da faks makinaları artık tarihe karışıyor. Ancak, her ihtimale karşı birkaç tane faks makinasının saklanması planlanıyor.

Geri Dön 18 Kasım 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN