Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Kasım 2022 Salı

Fakirler zenginlerden daha çok bağış yapıyor

Yapılan son araştırmaya göre en düşük gelir grubu gelirlerinin yüzde 2’siyle bağış yapıyor. Bu oran en zengin gelir grubunda yüzde 1’e düşüyor.

Alman Ekonomik Araştırma Enstitüsü (DIW) ve Alman Sosyal Sorunlar Merkezi Enstitüsü tarafından yapılan son araştırmaya göre zenginler, gelirlerine oranla fakirlere nazaran daha az bağış yapıyor. Diğer taraftan, en zengin 10 kişinin yaptığı bağış miktarı Almanya'daki toplam bağışın yüzde 37’sini oluşturuyor.

Genel olarak, Almanlar önceki yıllara göre bu yıl daha cömert davrandılar. Bu yıl Almanlar cüzdanlarını en çok Ukrayna halkına açtı. Ekim ayına kadar, savaştan etkilenen kişiler için yaklaşık 862 milyon avro bağış toplandı. DZI'ye göre, 2021 yazında Ahr Vadisi'ndeki selden sonra bağışlar yaklaşık 655 milyon avroydu. 

Sosyo-Ekonomik Panel (SOEP) verilerine göre, bağış hacmi 2017'de 9,7 milyar avrodan 2019'da yaklaşık 10,3 milyar avroya yükseldi. 2021 içinde 12,9 milyar avroya ulaşması bekleniyor. 

SOEP verilerine göre, 2019’da belirlenen ortalama bağış miktarı, bağışçı başına ortalama 347 avroydu. En düşük gelirliler ortalama 150 avro bağışta bulunurken, en zenginler ortalama 1.265 avro bağışta bulundu.

Almanya’da yaklaşık 30 milyon kişi bağışta bulundu.

Geri Dön 22 Kasım 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN