Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Şubat 2024 Çarşamba

Faeser: Aşırı sağcıların mali kaynakları kurutulmalı

Almanya Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, 'Aşırı sağa karşı kararlı mücadele' başlıklı yeni bir eylem planını tanıttı.

Plan, Federal Anayasa Koruma Teşkilatı Başkanı Thomas Haldenwang ve Federal Kriminal Dairesi (BKA) Başkanı Holger Münch ile birlikte kamuoyuna duyuruldu. Faeser, son dönemde milyonlarca insanın aşırı sağa karşı düzenlenen gösterilere katılmasını cesaret verici bulduğunu belirtti ve demokrasiyi koruma konusunda kararlı olduklarını vurguladı.

Eylem planında, demokrasiyi tehdit eden aşırı sağcı faaliyetlere karşı bir dizi önlem öneriliyor. Bu önlemler arasında, aşırı sağcıların adalet makamları tarafından takip edilmesi, etkinliklerinin yasaklanması, mali kaynaklarının kurutulması ve mal varlıklarına el konulması yer alıyor. Ayrıca, aşırı sağcıların yurt dışına çıkışlarının ve Almanya'ya girişlerinin engellenmesi, internette suç içerikli paylaşımların takip edilmesi ve ilgili suç duyurularının yapılması öngörülüyor.

Aşırı sağa karşı mücadele eden spor kulüplerinin desteklenmesi, Yahudi düşmanlığına karşı daha fazla mücadele ve demokratlara destek verilmesi gibi önlemler de planın parçası. Silah Bulundurma Yasası'nda yapılacak yeni düzenlemelerle aşırı sağcıların silah edinmelerinin önüne geçilmesi ve Demokrasiyi Destekleme Yasası'nın en kısa zamanda hayata geçirilmesi hedefleniyor. Bu geniş kapsamlı plan, aşırı sağın tehditlerine karşı Almanya'nın demokrasisini koruma ve güçlendirme çabasını yansıtıyor.

Geri Dön 14 Şubat 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN