Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Ekim 2023 Perşembe

EZB: Yüksek sıcaklar enflasyonu artırabilir

Avrupa Merkez Bankası (EZB), yaz aylarındaki yüksek sıcaklıkların enflasyonu artırabileceğini bildirdi.

EZB ekonomistleri, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya'da yüksek sıcaklığın özellikle gıda enflasyonunu artırdığını belirledi.

Aylık ortalama sıcaklığın 1 derece artışı, takip eden bir yıl içinde gıda enflasyonunda yaklaşık 0,1-0,2 puanlık bir yükselişe neden oldu. Bu etki, özellikle Fransa, İtalya ve İspanya gibi ülkelerde Almanya'ya göre daha belirgin olarak görüldü.

Aşırı sıcak hava nedeniyle tarımsal üretim, iş gücü verimliliği ve taze gıda tedarikinde yaşanan düşüşler, tüketici fiyatlarını artıran etmenler olarak ortaya çıktı.

EZB'ye göre, iklim değişikliği etkileri arttıkça yaz aylarında daha sık ve şiddetli sıcak hava dalgalarının yaşanma olasılığı, gelecekte daha güçlü enflasyon baskılarının ortaya çıkma riskini artırıyor.

Geri Dön 12 Ekim 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN