Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
11 Ekim 2023 Çarşamba

Eylülde kaçak giriş rekoru kırıldı

Federal Göç ve Mülteci Dairesi'nin verilerine göre, Almanya'da bu yılın ilk dokuz ayında yapılan iltica başvuruları, geçen yılın toplamını aşarak yüzde 74 arttı.

Sadece eylül ayında, BAMF'ye yaklaşık 30 bin iltica başvurusu yapıldı. Almanya'ya en fazla iltica başvurusu Suriyelilerden (73 bin) geldi, onları Afganistanlılar (42 bin) ve Türkiye vatandaşları izledi.

Bu yılın ilk dokuz ayında Türkiye'den Almanya'ya yapılan iltica başvuruları ise geçen yılın tümünden yüzde 45 daha fazla, yaklaşık 37 bin başvuruyla arttı.

AB İltica Ajansı (EUAA) raporuna göre, 27 Avrupa Birliği ülkesi, Norveç ve İsviçre'ye toplam 801 bin 459 iltica talebi yapıldı. Bu rakamın yıl sonuna kadar 1 milyonu aşması bekleniyor. Bu, 2016'dan bu yana AB'ye yapılan iltica taleplerinin en yüksek olduğu yıl olması tahmin ediliyor.

2022'nin aynı dönemine kıyasla, Letonya'da (artış yüzde 168) ve Estonya'da (artış yüzde 119) iltica başvuruları rekor düzeyde arttı.

Geri Dön 11 Ekim 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN