Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Eylül 2023 Cuma

Eylül ayında neler değişecek?

Almanya eylül ayına bir dizi değişiklikle girecek. İşte o değişiklikler...

Eylül ayında neler değişecek?

‘KfZ-Zulassung’ dijitalleştirilecek: Yeni otomobilini tescil ettirmek isteyenler, 1 Eylül’den itibaren bunu dijital olarak yapabilecek. Araç sahipleri, dijital kayıttan hemen sonra aracını sürmeye başlayabilecek, ruhsat belgelerinin ve etiketin gönderilmesini beklemek zorunda kalmayacak. Böylece, otomobili tescil ettirmenin masrafları da düşecek. 

Enerji tedarikçisi E.ON fiyatları düşürecek: 1 Eylül 2023 itibarıyla, E.ON müşterileri için elektrik fiyatları ortalama yüzde 18, doğal gaz fiyatları ortalama yüzde 28 düşecek. Özel sözleşmeleri olan müşteriler de indirimden yararlanabilecek. 

Yeni korona aşıları eylülde gelecek: BioNTech, Moderna ve Novavax’ın, koronanın şu anda Avrupa’nın birçok ülkesinde yaygınlaşayan ‘Eris’ varyantı dahil yeni varyantlarına adapte ettiği korona aşıları, eylül ayında tedarik edilecek.

Öğrenciler için enerji yardımına başvuru için son tarih 30 Eylül: Almanya hükümetinin üniversite ve Fachschule öğrencilerine sağladığı 200 avroluk enerji yardımına başvuru için son tarih 30 Eylül. Henüz başvuru yapmamış öğrenciler, hükûmetin bu yardım için kurduğu https://www.einmalzahlung200.de/eppsg-de sitesinden başvuruda bulunabilir. Federal hükûmet verilerine göre, ağustos ortası itibarıyla hak sahiplerinin yalnızca yüzde 75’i yardım için başvuru yapmış. 

Ağaç ve çalıları keserken dikkat: Ağaç ve çalıları büyük ölçüde veya tamamen kesmek, eylül sonuna kadar yasak. Federal Doğa Koruma Yasası uyarınca, kuşları ve yuvaları korumak için 1 Mart - 30 Eylül tarihleri arasında bu tür bitkilerde büyük kesimlere izin verilmiyor. Şekil vermek ve bakım yapmak için ise, kuşlara ve yuvalara dikkat ettiğiniz sürece yıl boyunca çalılar kesebilirsiniz.

Vergi beyanı için son tarih yaklaşıyor: 2022 vergi beyanını teslim etmek için son tarih 30 Eylül’dü. Ancak bu tarih cumartesi gününe denk geldiği için son teslim tarihi 2 Ekim’e ertelendi. 

Elster vergi platformunda değişiklikler: Birçok kişinin vergi beyannameleri için kullandığı finans ve vergi portalı Elster, 18 Eylül’den itibaren gelen kutusundaki e-postalara ilişkin değişikliğe gidiyor. Bu tarihten itibaren, portalda yalnızca önemli belgeler kalıcı olarak kaydedilecek, diğer e-posta ve mesajlar bir yıl içinde otomatik olarak silinecek. Bu nedenle, kullanıcıların kaydetmek istedikleri belgeler olup olmadığını 18 Eylül’den önce kontrol etmesi öneriliyor. 

Halojen lambalar yasaklanacak: Bazı floresan tüplerin ve halojen lambaların satışı, 1 Ağustos itibarıyla Avrupa Birliği genelinde yasaklanmıştı. 1 Eylül’den itibaren bu yasak genişletilecek, G4, GY6.35, ve G9 tipi halojen lambaların üretimi ve satışı yasaklanacak.

Coca-Cola fiyatları artacak: Coca-Cola şirketi, Coca-Cola, Sprite, Fanta ve Mezzo-Mix’in de içlerinde bulunduğu yüz içeceğine, 1 Eylül itibarıyla zam yapacağını duyurdu.

Geri Dön 01 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN