Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2024 Cuma

Eyaletlerin sabrı kalmadı: Deutschlandticket'a zam yolda

Almanya’da eyaletler, uzun süredir Deutschlandticket'in geleceği konusunda federal yasada değişiklik bekliyor. Şu anda aylık 49 avro olan biletin fiyatında artış tehlikesi var.

Ulaştırma Bakanları Konferansı Başkanı ve Kuzey Ren-Vestfalya Ulaştırma Bakanı Oliver Krischer (Yeşiller Partisi), federal hükûmetle mali anlaşmazlıkların devam ettiğini belirtti.

Krischer, Federal Maliye Bakanı Christian Lindner ve Federal Ulaştırma Bakanı Volker Wissing'e (her ikisi de FDP’li) yazdığı mektupta, "Mali sorunlar nedeniyle Deutschlandticket'tan vazgeçilmesi gerekebilir. Bunu önlemek için tek seçenek, fiyatı büyük oranda artırmaktır." dedi.

Krischer, mevcut finansmanın yetersiz olduğunu ve birçok otoritenin 2024 sonbaharında biletin sona erebileceğini öngördüğünü belirtti. 2024 için mevcut fonların yalnızca Eylül ayına kadar yeterli olduğunu vurgulayan Krischer, hükümeti yaz tatilinden önce yasal değişiklik yapmaya çağırdı. Aksi takdirde, 2024'te bilet fiyatlarında büyük artışlar ve 11 milyondan fazla müşteri için önemli mali yükler olacağını söyledi.

Geri Dön 05 Temmuz 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN