Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Nisan 2024 Cumartesi

Eyaletler'den ödeme kartına yeşil ışık

Almanya'da, Federal Meclis'in ardından, Eyaletler Meclisi de mültecilere yönelik ödeme kartı uygulamasını onayladı. 

Ödeme kartı, sığınmacıların günlük hayatta gıda ve diğer temel mal ve hizmetler için ödeme yapmalarını sağlayacak. Ancak, kart kullanıcılarının nakit çekmeleri kısıtlanacak ve yurt dışına para transferi yapmaları mümkün olmayacak. Bu düzenleme, özellikle eyaletler tarafından yoğun bir şekilde desteklendi.

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, ödeme kartının kaçakçılık suçlarını azaltmasını ve yetkililer arasındaki veri alışverişinde idari yükü hafifletmesini umduğunu belirtti. Bakan, ödeme kartının temel hedeflerini; belediyelerin idari yükünü azaltmak, mültecilerin kendilerine verilen parayı ülkelerine göndermelerini engellemek ve kaçakçılıkla mücadele etmek olarak sıraladı.

Federal Maliye Bakanı Christian Lindner de, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, ödeme kartı ile artık mültecilerin yurt dışına para gönderemeyeceğini vurguladı ve "Şimdi bunu hızla hayata geçirme sırası eyaletlerde" diyerek sürecin devam edeceğini belirtti.

Mülteci haklarını savunan bazı gruplar ise, benzer uygulamaların geçmişte denenmiş ancak başarılı olamadığını iddia ederek, bu yeni uygulamanın sadece göstermelik olduğunu savunuyor.

Geri Dön 27 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN